ÜCRETSİZ SEMİNER
BİZE YAZIN
FRANCHISE SATIŞ
 
Franchise satmak kolaydır, yürütmek zordur. "Kuşlar" dediğimiz hevesten alan yatırımcılar hemen alır ama başarılı olamaz, merkeze dert olur, alacaklara kötü örnek olur. F&M franchise verenleri başarılı olabilecek yatırımcı adayları ile buluşmasını sağlar. Bu kapsamda farklı hizmetler verir.
F1-Exclusive satış Bize ve markaya gelen tüm başvuruları değerlendiririz, görüşmeleri yürütürüz, adayları inceleriz, önerilen yerleri görürüz, konsepti tanıtırız, anlaşmayı anlatırız, uygun bulduklarımızı firmaya öneririz, kararı firma verir, firmanın rakipleriyle çalışmayız.
F2-Nonexclusive satış Bize başvuran adayları tanırız, uygun bulduğumuz markayı öneririz, firma ile görüştürürüz, satışı firma yapar.
F3-Masterfranchise satış Markayı yurt dışına taşımak için araştırma yaparız, tanıtımı yönlendiririz, görüşmeleri yürütürüz, koşulları belirleriz, talepleri toplarız, firmaya öneririz, kararı firma verir.
F4-Devir aracılığı Firmaya veya franchise alanlarına ait işletmelerin bilgilerini alırız, bize başvuran adaylara tanıtırız, ön anlaşma yaparız, işletmenin incelenmesine izin veririz, pazarlığı yaptırırız, işletme sahibi devreder.
F5-Devir analizi Devredilecek yerin iş potansiyelini inceleriz, uygun devir koşullarını belirleriz, raporlarız.
F6-Girişimcilik testi Firmaya başvuran franchise alan adaylarını inceleriz, kişilik ve girişimcilik özelliklerini raporlarız.
F7-Uzlaştırma Franchise verenle alanlar arasında yaşanan sorunlarda hakemlik ederiz.
F8-Tanıtım Türkiye'de franchise alanların bilgi kaynağı olan ve en fazla amaçlı ziyaretçi alan site franchise.com.tr içinde çeşitli banner seçenekleri ile ilan verebilirsiniz. Bu konuda bize mesaj gönderebilir, reklam tarifemizi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. 
 
 
Exclusive satış
Franchise pazarlama işini tek yetkili olarak F&M temsilcileri üstlenir. Franchise adayları ile tüm görüşme, değerlendirme, yer inceleme, anlaşma müzakeresi işlerini deneyimli F&M temsilcileri yapar. İncelememiz sonucunda biz adayı öneririz, son kararı marka sahibi verir.
F&M bu hizmet karşılığında standart franchise giriş bedelinin içinden hizmet bedelini alır. Franchise veren para kazanmadan masraf yapmaz. Franchise alan F&M den hizmet aldığı için ilave ücret ödemez.   
Exclusive pazarlamayı üstlenmeden önce markayı inceleriz. Franchise alanlara para kazandırabileceğinden emin oluruz. Nasıl bir işletmecinin, hangi koşullarda başarılı olabileceğini anlarız.
Bu hizmetimizden yararlanan firmalar franchise satışı için ekip kurmaz, sabit masraf yapmaz, aday aramak ve seçmek için uğraşmaz, yanlış aday seçtiği takdirde başına gelecek felaketlerden kurtulur.
F&M olarak exclusive pazarlamasını üstlendiğimiz markanın rakiplerine hizmet vermeyiz
Exclusive satış bir anlaşma çerçevesinde yürütülür. Marka sahibi istediğinde anlaşmayı uzatmaz, kendi ekibini kurarak franchise satışını üstlenir.
 
Değerlendirilen her aday için F&M tarafından geliştirilen özgün yöntemler kullanılır. Girişimcilik testi ile başarı şansı ölçülür, Form 111 ile aday hakkındaki bilgiler ve temsilcinin aday hakkındaki yorumu verilir. Adayın işe ilgisi ve başarı şansı değerlendirilir. "Para", "Beceri", "İlgi", "Yer" kategorilerinde adayın güç ve
uyum puanları çıkarılır. Her iş için en uygun işletmeci, her girişimci için en uygun iş seçilir.

Form 111 tablosu, adayın işe uygunluğunu çok basit ve anlaşılır bir şekilde gösteriyor. Örneğin yandaki formda adayın işe ilgisi zayıf ve yetersiz kalıyor. Parası çok değil ama iş için yeterli. Becerisi var ve iş için yeterli. Yeri çok iyi ve şartları işe uygun. Bu şekilde değerlendirme yapıldığında aynı bölge için hangi adaya franchise verilmesinin daha doğru olacağı kolayca görülüyor. 
 

Nonexclusive satış
F&M olarak franchise alanlara kazandıracağına inandığımız markaları inceliyoruz, franchise kadranı ile yorumluyor ve puanlandırıyoruz, bize başvuran yatırımcılara en uygun markayı öneriyoruz. 
Franchise veren bizim yorumlayıp yönlendirdiğimiz adayları ve yerleri inceliyor, franchise verip vermeme kararını kendi alıyor. F&M olarak hizmet bedelimizi franchise verenden alıyoruz; franchise alan girişimci ilave bedel ödemiyor.
F&M öneri listesinde sadece franchise desteği veren, adil bir anlaşmayla çalışan, franchise alanlarına kazandıran markalar yer alıyor. Buna rağmen bu markaları herkese, her yer için önermiyoruz, sadece başarılı olacağına inandığımız durumlarda yönlendiriyoruz.
 
Franchise satışı konusunda bilgi almak için hemen şimdi bize yazın.
 
Franchise&More