ÜCRETSİZ SEMİNER
BİZE YAZIN
F&M HİZMETLERİ
 
F&M batmaktan kurtarır
F&M danışmanlık anlayışı, genel geçer bilgileri anlatmak değil, kişiye özel doğruları bulmak, birebir destek vermek. Girişimcileri bilinen yanlışlara düşmekten, aynı hataları tekrarlayıp batmaktan kurtarır. Her girişimcinin koşulları özeldir. Biri için karlı olan işte diğeri batabilir, birinin zarar ettiği işi diğeri kara geçirebilir. Biri için franchise almak doğrudur, diğeri için kendi markasını kurmak en iyisidir, bir başkası için hiç iş yapmamak en hayırlısıdır. Koçluk alan girişimciler kendileri için uygun seçimi yaparlar. 
 
"Koçluk alın, deneyimi yanınıza alın"
 
1 yanlış 3 doğruyu götürür 
Franchise verenlerin başarısını sağlayan 3 doğru, doğru iş, doğru yer, doğru kişi şeklinde sıralanır. Bir iş tutmuyorsa nedeni vardır, ısrarın faydası yoktur. En iyi marka bile yanlış yerde iş yapamaz kapanır. En iyi iş bile kötü işletmecinin elinde batar. İşin şansa kalan tarafı yok, 3 doğruyu bulan kazanır.
Franchise alan açısından franchise verenin 3 doğrusu yetmez, herkesin kendi doğrusu farklıdır. Seçtiği işin yaşam tarzına, alışkanlıklarına beklentilerine uygun olması, kendisi için en iyi seçenek olması gerekir. Yanlış işe giren işinden soğur, verimi de, geliri de düşer. Erken fark ederse devredip kurtulur, ısrar eder geç kalırsa batar. Parasını kurtarsa bile zamanını kaybeder, yine sıfırdan başlar. İşin başarısının girişimcinin motivasyonuna bağlı olduğu küçük işlerde, 1 yanlış 3 doğruyu götürür.
Geçmişte hiç kendi işini yapmamış, hiç franchise almamış, hiç danışmanlık almamış bir girişimcinin kendisi için en doğru seçimi yapması, eline ilk kez ok ve yay alan birinin hedefi 12 den vurması kadar düşük bir ihtimal. Hayatının kararını verecek girişimci yakınları arasından danışacak kimse arar, genelde esnaf veya franchise almış birini bulur, onun deneyimi ve izlenimi doğrultusunda hareket eder. Sınırlı bilgiyle hızlı gelişen, sürekli değişen bir piyasada doğru karar şansa kalır. Atasözünü dinleyin, danışmanlığı doğru kişiden alın..
 
"Yarım imam dinden eder, yarım hekim candan eder" 
  
Franchise koçluğu
Franchise koçluğu, ülkemizde F&M tarafından başlatılan bir hizmet. Koçluk eğitimi almış F&M temsilcileri veriyor. Uzmanlık alanımız franchise olduğu için öncelikle franchise alanlara hizmet veriyoruz, ancak her türlü girişim konusunda koçluk verecek deneyimli temsilcilerimiz var. F&M temsilcileri girişimcinin yanında yer alır, deneyimi, piyasa bilgisi ve koçluk disiplini ile işin dengeleri, sektörler, markalar, AVM'ler hakkında geniş bir perspektif kazandırır. Girişimcinin özgün koşullarını değerlendirir, beklentilerini anlar, onun kendisi için doğru işi, doğru markayı seçmesini sağlar. Doğru yerin seçiminde, anlaşmanın pazarlığında destek verir. Koçluk hakkında Sık Sorulan Sorular
 
İşletme koçluğu
Girişimcinin işletme sürecinde ihtiyaç duyabileceği maliyet düşürme, satış artırma, kampanya düzenleme, personel eğitimi gibi alanlarda franchise zincirlerde deney kazanmış ve koçluk konusunda eğitim almış F&M temsilcileri tarafından veriliyor. 3-6 ay süreyle verilen koçluk sonucunda işletmenin verimliliği artıyor, sistematik çalışıyor, sonuçları raporlanıyor. İşin sahibi nereye gittiğini görüyor.
 
 
Girişimci koçluğu
Girişimci koçluğu F&M tarafından yeniden tanımlandı. İşini yeni kuranlar, kurulu işini markalaştırmak isteyenler, aile şirketini kurumsallaştırmak isteyenler farklı hizmete ihtiyaç duyarlar. İleri franchise tekniklerini kullanarak  ile hepsine farklı kapsamda hizmet veriyoruz.

 
E-koçluk
Girişim koçlarının bulunmadığı şehirlerdeki girişimcilere internet ve telefonla veriliyor. Girişimcilik testleriyle girişimci tanınıyor, uygun markalar birlikte bulunuyor, seçim aşamasında yanında olunuyor. Franchise koçluğundan farkı, eğitm verilmemesi ve çalışmaların yüzyüze görüşmeler yerine telefonla yürütülmesi. 
 
Devir analizi
Devreden işyeri F&M temsilcileri tarafından araştırılıyor, gözlemleniyor, belgeleri inceleniyor, cirosu, masrafları, karlılığı ölçülüyor, doğrulanıyor. Bölgenin ticari potansiyeli, dalgalanmaları, rekabet ortamı, gelişme trendi inceleniyor. Yerin fiziksel özellikleri ve ticari koşulları değerlendiriliyor. İşe ve işletmeye değer biçiliyor.
 
Yer analizi
Kiralanacak yerin iş yapma potansiyeli, yaya ve araç trafiği, paket servisi, yığılma yaşanması beklenen zamanlar belirleniyor. Bölgenin iş potansiyeli çıkarılıyor, müşteri beklenecek bölgenin sınırlarını çiziliyor. Yerin piyasa değeri ve makul kira koşulları için ekspertiz yapılıyor.
 
Simetri analizi
Franchise anlaşması F&M simetri testine göre değerlendiriliyor, franchise alanı, vereni ve markayı ne derecede koruduğu ölçülüyor. Franchise alanı haksız anlaşmaların kıskacına girmekten kurtarıyor.
  
 
Masterfranchise alma
Yurt dışından getirilmek istenen sektör ve marka araştırılıyor, birlikte değerlendiriliyor, pazarlıkta ve kararda destek veriliyor. Marka getirince yerel koşullara uyarlanıyor.
 
 
Franchise alırken risk almayın
Rakipsiz ve benzersiz F&M hizmetlerinden yararlanın
Deneyimi yanınıza alın
 
 
 
 

 
 
Franchise&More